Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Nemanja Glisic
U ovoj zadnjoj emisiji "Slucajni partneri" pustani su klipovi. Interesuje me iz kojih su oni emisija (posto je vas glas kao narator)?
Da li ste u kontaktu sa ljudima iz "Šestodneva"?
Izmenio/la Nemanja Glisic na 07.09.2008 23:50
 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Profesore da li postoji bilo kakva druga knjiga iz proslosti u kojoj se govori kako je nastao svijet, mislim na stvaranje, ili je Stari Zavjet jedini?


Ima ih puno, a sve su bleda kopija biblijskog izvestaja o stvaranju sa dosta primesa paganizma.

Kod covjeka znamo da postoji stanje 'najezenosti koze' pod uticajem jakih emocija (ili nekim dodirom), da li smatrate da to nastaje samo zbog dobrih i pozitivnih emocija ili moze nastati i zbog laznih
ne-dobrih emocija, ako razumijete sto ocu pitati...


Naravno da uzrok moze da budu i dobre i lose emocije.

U svetom Jevandjelju po mateju glava 6, Isus Hrist nam jasno kaze kako treba da se molimo Bogu i naglasava da se ne molimo kao neznabosci da trazimo sve i svasta vec nam je dao pravu i jedinu molitvu koju treba da izgovaramo, svi znamo kako ona glasi.
Medjutim znamo da recimo u rimokatolickoj crkvi postoji vise molitvi, pa i Bogorodici, pa mole za sve i svasta, pa rekao bih da toga ima i kod nas u pravoslavlju. Koliko je to ispravno?
Znate koliko nam je molitva bitna, nije periferno pitanje, dakle jasno je da moramo da je koristimo onako kako nam je i sam Bog rekao, da li se slazete sa tim?


Isus je dao tip molitve kakoo bi trebali da se molimo. U toj molitvi Isus od Oca trazi 6 duhovnih zahteva, i samo jedan telesni (hleb). Savremeni covek trazi u molitvi od Boga pare, kola, kucu i slicno, a Isus kaze: "Trazite najpre carstvo nebesko, a ostalo ce vam se dodati."

Odgledao sam Digitalni andjeo 2, i tamo se govori kako je Bog svijet stvorio preko zvuka, odnosno vibracija. Pokazani su i neki eksperimenti sta zvuk moze uraditi sa cesticama, jasno se vidi da se formiraju neki oblici. Nadalje tamo se tvrdi da nase misli uticu na okolinu. Sta mislite o tome?


Gluposti.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 07.09.2008 23:47
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li neki otisci u steni mogu da nastanu i kasnije a ne samo kad je sediment mek kao Petrosomatoglyph

http://en.wikiped...omatoglyph


Ne mogu.
 
Miroljub Petrovic
bojsane je napisao:
Moze komentar na stihove iz Poslanice Galatima:
3 23:26:A pre dolaska vere bismo pod zakonom,cuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.Tako nam zakon bi cuvar do Hrista,da se verom opravdamo.A kad dodje vera vise nismo pod cuvarom(zakonom).Jer ste vi svi sinovi Bozji verom Hrista Isusa.


Niste citali Tanah (Stari zavet) pa vam novozavetni tekstovi nisu jasni. Dakle, krenite da citate.
 
Miroljub Petrovic
whey je napisao:
Da li ce po vasem misljenju i ucenju na novoj zemlji biti kaznjavanja zbog drugacijeg razmisljanja kao sto je bilo u Izraelu prije nekoliko hiljada godina?


U Izraelu za vreme slobodne drzave nikada nije bilo kaznjavanja zbog drugacijeg razmisljanja, vec zbog destruktivnog razmisljanja i delovanja. Na novoj zemlji nece biti destruktivnih ljudi i greh se vise nikada nece pojaviti u istoriji, to je Bozje obecanje, a to mozemo i logicki da shvatimo, jer ce Bog dopustiti da se greh pokaze u pravom svetlu i nikome nikada od spasenih na novoj zemlji nece ni pasti na pamet da pomisli, a kamoli da izabere put pobune i smrti.

Miroljub Petrovic je napisao:
Da smo slobodna drzava takvima kao sto si ti bih bez problema sabljom sekao glavu. Ko zna, mozda jednog dana Bog oslobodi Srbiju... a ja imam tvoju IP adresu... bolje bi ti bilo da se pokajes pre nego sto te veliko zlo ne snadje.


Da sadasnja drzava radi po vasim pravilima vi bi vec bili bez glave jer ste vi za njih neprijatelj kao i oni za vas. A posto je drzava sada njihova onda bi trebali da vam sude. A Isus kaze "ne sudite da vam se ne sudi". Ispada da su po ovome oni blizi Hristovom ucenju jer vas ne osudjuju iako ste protiv njih. Jer oni bi po tom pravilu mogli naci vasu IP adresu da hoce. Zasto zelite drugima ono sto ne zelite sebi?


Losi su vam zakljucci jer ste povrsno citali Bibliju. Greh se promovise na drugaciji nacin nego dobro. Dobro se promovise tako sto se svi oblizi zaraze i bolesti ciste, dok se u isto vreme koncept dobra promovise. Greh se promovise tako sto se svi oblici zaraze dozvoljavaju, a u iato vreme onaj koji dozvoljava zlo prikazuje se kao neko ko je dobronameran i ko je "tolerantan", i ako bi ubio nekog ko prica istinu onda bi to bila velika kompromitacija za njegovu "dobronamernost". Zli vladari, posto kontrolisu medije, maksimalno ignorisu one koji govore istinu, ismejavaju ih, a ako bas ne mogu da ih marginalizuju onda pokusavaju da ih likvidiraju kao Nebojsu Krstica - dakle, izazovu saobracajnu nesrecu ili ubistvo, a objave da se covek okliznuo na koru od banane. Ja sam jos uvek "sitna riba" za sataniste (osim za one malobrojne u crkvi koje raskrinkavam i pretim da im "oduzmem hleb" pa me proganjaju).
 
Miroljub Petrovic
zilot je napisao:
...
http://pravoslavn...


Mozes slobodno da uzimas tekstove sa ovog sajta i da ih koristis.

Mnogi nisu procitali gornji post jer je pisan cirilicom.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 08.09.2008 00:09
 
Miroljub Petrovic
Gogi je napisao:
Pozdrav Miroljube !

Zao mi je sto cujem da je ukinuta tvoja emisija na Svetigori,neka im za to Gospod da platu,klasicno farisejski,nece da udju a drugima NE daju uci !
Takodje mogu da kazem da je tvoj sajt jedino slobodno mjesto u Srbiji za koje ja znam,i na koje redovno dolazim,samo nastavi da ga cistis od svake vrste bezboznosti,i neka bezboznici znaju da nisi sam !!!

Nazire li se po tvom misljenju skoro sloboda u Srbiji !

Pozdrav !!!
Goran


Mislim da postoje velike sanse da se u Srbiji dese velike promene, ne zato sto je stanje dobro, vec zato sto postoji zdravo tkivo preko koga Bog moze nesto veliko da uradi. A onda ce uslediti zestok obracun sa Valovim svestenicima koji seju laz i smrt po Srbiji, i koji dozvoljavaju i aminuju nastrasnijim krininalcima da rade sta zele. A onda ce i ovi drugi da se pociste (idelano bi bilo kad bi se svi oni pokajali pa da niko ne nastrada).
 
Miroljub Petrovic
Nemanja Glisic je napisao:
U ovoj zadnjoj emisiji "Slucajni partneri" pustani su klipovi. Interesuje me iz kojih su oni emisija (posto je vas glas kao narator)?


U pitanju su klipovi iz videa "Znaci sudnjeg dana". Uskoro ce taj video biti postavljen na internetu. Za sada moze samo da se kupi na disku.

Da li ste u kontaktu sa ljudima iz "Šestodneva"?


Nisam.
 
nikola
Odvojenost izmedju Srba i Crnogoraca jel je privremena. Dali su to odvajanje zapoceli Kralj Nikola i Kralj Aleksandar ili je ono postojalo i ranije

http://www.ojkraj...Jelena.mp3
Izmenio/la nikola na 08.09.2008 00:50
 
Stegonosa
Brate Miroljube, da li si nekada pohodio Svetu Goru Atonsku, i da li smatras da je isptavno ispovedanje Pravoslavne vere na nacin na koji se to cini u Svetogorskim manastirima? Hvala
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Odvojenost izmedju Srba i Crnogoraca jel je privremena. Dali su to odvajanje zapoceli Kralj Nikola i Kralj Aleksandar ili je ono postojalo i ranije


To odvajanje je zapoceo Vatikan posle prvog svetskog rata. Nije moguce ujedinjenje pravih Srba i Crnogoraca, jer "Crnogorac" znaci "evropljanin i sluga Vatikana (Sotone)".
 
Miroljub Petrovic
Stegonosa je napisao:
Brate Miroljube, da li si nekada pohodio Svetu Goru Atonsku, i da li smatras da je isptavno ispovedanje Pravoslavne vere na nacin na koji se to cini u Svetogorskim manastirima? Hvala


Nisam bio tamo. Ne znam kako oni ispovedaju veru. Mislim da je to jedan od nacina ispovedanja vere. Ja sam vise za pozivanje ljudi na pokajanje putem medija, knjiga, video mateijala, itd.
 
MilosC
Da li valja jesti džigericu od bilo koje životinje?
 
Mirko
Miroljub Petrovic je napisao:
nikola je napisao:
Odvojenost izmedju Srba i Crnogoraca jel je privremena. Dali su to odvajanje zapoceli Kralj Nikola i Kralj Aleksandar ili je ono postojalo i ranije


To odvajanje je zapoceo Vatikan posle prvog svetskog rata. Nije moguce ujedinjenje pravih Srba i Crnogoraca, jer "Crnogorac" znaci "evropljanin i sluga Vatikana (Sotone)".


Izvinjavam se na upadici, ali sam morao da reagujem zbog mjesanja pojmova, posto sam i sam Crnogorac.

Crnogorac ne znaci ,,evropljanin i sluga Vatikana", zato sto je Crnogorac zapravo Srbin koji je rodjen na prostoru Crne Gore, kao sto je Hercegovac ili Vojvodjanin u stvari Srbin koji je rodjen na podrucju Hercegovine, odnosno Vojvodine.

Sa druge strane, Montenegrin je covjek ,,evropljanin i sluga Vatikana", a njegova se zemlja zove Montenegro (a ne Crna Gora kako neki misle).

Mislim da je ovo pitanje periferno, ali sa druge strane i donekle vazno zbog onih Srba (Jevreja koji pricaju srpski) koji zive u Crnoj Gori.
Izmenio/la Mirko na 08.09.2008 13:42
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Jona glava 2
1 Ali Gospod zapovedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći
2 I zamoli se Jona Gospodu Bogu svom iz trbuha ribljeg,

Matej 12
40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

U prvom stihu se kaze riba a Isus tvrdi da je bio kit?


Nemoj da se salis. Pogledaj sta pise u originalu. Original je Tanah (Stari zavet), a Novi zavet je prevod sa hebrejskog. Uskoro izlazi prevod Mateja sa hebrejskog.
 
Miroljub Petrovic
MilosC je napisao:
Da li valja jesti džigericu od bilo koje životinje?


Jedi ako hoces i usi i papke i rep, pa posle kukaj.
 
Miroljub Petrovic
Mirko je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
nikola je napisao:
Odvojenost izmedju Srba i Crnogoraca jel je privremena. Dali su to odvajanje zapoceli Kralj Nikola i Kralj Aleksandar ili je ono postojalo i ranije


To odvajanje je zapoceo Vatikan posle prvog svetskog rata. Nije moguce ujedinjenje pravih Srba i Crnogoraca, jer "Crnogorac" znaci "evropljanin i sluga Vatikana (Sotone)".


Izvinjavam se na upadici, ali sam morao da reagujem zbog mjesanja pojmova, posto sam i sam Crnogorac.

Crnogorac ne znaci ,,evropljanin i sluga Vatikana", zato sto je Crnogorac zapravo Srbin koji je rodjen na prostoru Crne Gore, kao sto je Hercegovac ili Vojvodjanin u stvari Srbin koji je rodjen na podrucju Hercegovine, odnosno Vojvodine.

Sa druge strane, Montenegrin je covjek ,,evropljanin i sluga Vatikana", a njegova se zemlja zove Montenegro (a ne Crna Gora kako neki misle).

Mislim da je ovo pitanje periferno, ali sa druge strane i donekle vazno zbog onih Srba (Jevreja koji pricaju srpski) koji zive u Crnoj Gori.


Tako ti mislis, ali tako ne misle oni koji se danas izjasnjavaju kao Crnogorci. Danas biti Crnogorac znaci biti "najveci evropljanin", i u isto vreme znaci bit najveci mrzitelj onih koji se suprostavljaju Ervopi i papi.
 
MilosC
Miroljub Petrovic je napisao:
MilosC je napisao:
Da li valja jesti džigericu od bilo koje životinje?


Jedi ako hoces i usi i papke i rep, pa posle kukaj.

Pitam da znam za ubuduće.
Da li bi trebalo izbegavati fabričko mleko zbog opasnosti od priona?
Izmenio/la MilosC na 08.09.2008 17:57
 
whey
Miroljub Petrovic je napisao:
zilot je napisao:
...
http://pravoslavn...


Mozes slobodno da uzimas tekstove sa ovog sajta i da ih koristis.

Mnogi nisu procitali gornji post jer je pisan cirilicom.



Pa na gornjem sajtu pise uspenje bogorodice. Gdje u bibliji pise da se to desilo?



Miroljub Petrovic je napisao:
Tako ti mislis, ali tako ne misle oni koji se danas izjasnjavaju kao Crnogorci. Danas biti Crnogorac znaci biti "najveci evropljanin", i u isto vreme znaci bit najveci mrzitelj onih koji se suprostavljaju Ervopi i papi.


Zasto mislite da je Evropa i papa isto? Evo ja se suprotstavljam papi, a ne suprotstavljam Evropi. Jer Evropa i papa su potpuno suprotni. Zato sto Evropa gaji duh tolerancije prema svima, a papa se pokazao u istoriji kao netolerantan prema svima koji nisu mislili kao on dok je Evropa upravo suprotna.
Izmenio/la whey na 08.09.2008 21:04
 
http://www.fitnessbodybuilding.co.uk
Niksicanin
Svi mi pripadamo jednom srpskom narodu i o tome ne treba raspravljati. Ono sto boli dukljanske separatiste jeste jezik kojim govorahu nasi preci i crkva koju oce da prekrste i preotmu. Tacno je da su bacili ljagu na crnogorsku naciju pljuvanjem po svom narodu, tako da smo mi PRAVI Crnogorci uskraceni za ljubav prema Crnoj Gori. Ono sto je vazno i sto se ne smije zaboraviti jeste to da kad se spomene Crnogorac, treba imati u vidu da postoje dvije vrste toga naroda koje ce na zalost ili na srecu vjecno biti podijeljene. Nego eto, ovi sto se prodaju za pare nek idu svojim ,,evropskim" putem, nek gaze jezik i crkvu svojih predaka, a za nas je utjesno bar to sto ce na nasoj strani ostati oni najcistiji koji poznaju istoriju nasega naroda i biti dostojni svoje istorije. Zivio zemljace !
Smile
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.28 sekundi!