Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Niksicanin
Evo brate jedno pitanje mog prijatelja sa mog naloga

Kako covjek moze da zna ko ga je stvorio i sta je svrha njegovog postojanja na ovoj planeti... toliko...

Ti zemo. kako si? Kako ide s ovom novom knjigom?
Smile
 
Mladen M
Papa dolazi u Crnu Goru?

CRNA Gora će, gotovo izvesno biti jedna od destinacija koje će rimski papa Benedikt Šesnaesti, posetiti u dogledno vreme, saznaju "Novosti" u crnogorskom državnom vrhu.
Na pripremama ove istorijske posete crnogorska diplomatija radi već godinama, a one su intenzivirane nakon sticanja nezavisnosti i slanja crnogorskog ambasadora Antona Zbutege u Vatikan početkom prošle godine.
Svetozar Marović je još 2005. godine, posetivši Vatikan kao predsednik SCG pozvao u posetu tadašnjeg papu, i preneo mu pozdrave patrijarha Pavla, a crnogorski predsednik Filip Vujanović je ponovio poziv prilikom susreta sa papom početkom 2006. godine.
- Papa je vrlo raspoložen da poseti Crnu Goru, i mi ga pozivamo kao državnika, a ne kao verskog poglavara - kaže naš sagovornik.
On naglašava da, u postojećim okolnostima, papa može doći u funkciji državnika, jer još ne postoji formalna saglasnost većinske pravoslavne crkve u Crnoj Gori. Papa Jovan Pavle Drugi posetio je Republiku Srpsku i Banjaluku pre nekoliko godina, kada je Njegova svetost patrijarh Srpske pravoslavnecrkve Pavle, odbio da se sretne s njim. Papin dolazak u Crnu Goru, ističe naš sagovornik, bio bi od ogromnog značaja, ne samo političkog.
Prema nezvaničnim informacijama iz Mitropolije crnogorsko-primorske, trenutno ne postoje nikakve aktivnosti niti razmišljanja na temu eventualnog dolaska pape u Crnu Goru. Upućeni sagovornik "Novosti" iz Mitropolije kaže da, što se tiče crkve, nije momenat za takvu posetu, zbog trenutne senzibilnosti izražene na ovim prostorima.
- Papa to zna i ne verujem da bi došao bez saglasnosti većinske crkve, ali ni to ne bi bila katastrofa - navodi naš sagovornik, podsećajući takođe na posetu pape Republici Srpskoj.

PREĆUTNA SAGLASNOST
PREMA više izvora, dolazak pape bi, gotovo izvesno, imao makar prećutnu saglasnost mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija, koji slovi za pobornika dobrih odnosa sa Vatikanom, što mu se u crkvenim krugovima ne upisuje uvek u zasluge.
O Crnoj Gori kao mestu ekumenskog susreta, teško je govoriti, ali ne i kao o destinaciji u papinom rasporedu poseta.


http://www.novost...2008-09-10
Izmenio/la Mladen M na 10.09.2008 23:48
 
Niksicanin
A ovo vezano za tvoje pleme - Kuce sto kazes da nijesu bili Crnogorci prije Nikole, zar Brdane i Crnogorce nije ujedinio Petar ! jos prije Nikole? Tako bar pise u knjizi.Citao sam tvoju knigu ,,Tajna zivota" i mogu ti reci da pises kao pravi Crnogorac. A eto. Ja sam iz Niksica, i to je bila Hercegovina, A moj pradjed iako je bio Hercegovac, isao je bitku za Vucji do, i uspjeli su da ga osvoje. Ni jednog momenta nije pomislio, ,,sta cu ja Hercegovac da branim Crnu Goru, nek je brane Crnogorci". Smatrao je da je to sve zajednicko i da je u redu braniti svoj narod. (danas se aktuelna Crna Gora ogradjuje od Kosova) A ja u danasnje vrijeme ne bih isao da branim Crnu Goru u slucaju rata (ne daj Boze). Nek je brani onaj koji je "stvorio" prije nekolike godine. To sad nije moja drzava. Moja drzava se raspala, brate. Ne znam jesam li u pravu, ali tako razmisljam
Smile
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
E stvarno si mnogo pametan. Vidim da si teski dokolicar kad ides na forum Beee92 (forum za ovce).


Nije to sa foruma to je komentar na vest,krivo mi je sto takvi ljudi misle o ljudima koji veruju da su kreteni[/quote]

Nije dovoljno da neko veruje. "I djavoli (demoni) veruju, i drhte", kaze u Bibliji. Ako covek ne zivi po Bozjim zapovestima, a jedna od njih je da se sklanja od zla, onda mu dzabe ta vera. Nije lose da se kratko pogledaju vesti na okupatorskim medijima, ali baviti se ateistickim besmislicama je trovanje mozga i krsenje zapovesti "Ne ubij", jer covek tako sam sebe ubija.
 
Miroljub Petrovic
stivstivo je napisao:
Interesuje me vase misljenje o ovoj biljci ambroziji, Ja licno imam problema jer sam elergican na kucnu prasinu,kao i na prasinu iz psenice i trave i sena, i na polen.

Mislim da kod nas nije postojala ta biljka ali su je nasi strucnjaci uvezli iz amerike.


Kada bi ziveo u prirodnom okruzenju, bilo bi ti mnogo bolje. Imas detaljnije o toj biljci i alergijama u Enciklopediji prirodnih lekova na sajtu www.zakonizdravlj...
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
Evo brate jedno pitanje mog prijatelja sa mog naloga

Kako covjek moze da zna ko ga je stvorio i sta je svrha njegovog postojanja na ovoj planeti... toliko...


Ako covek krene da razmislja, lako ce shvatiti ko ga je stvorio. Samo malo koriscenja logike i razuma jasno otkriva da postoji Tvorac koji nas je sve stvorio preko roditelja. Ja sam o tome govorio u mojih predavanjima koja mogu da se skinu na ovom sajtu.

Svrha postojanja coveka je da bude srecan i da uziva u zivotu, a to se postize otkrivanjem cuda Bozjeg stvaranja i stvaranjem dobrih ljudi (ulaganjem u ljude, odnosno cinjenjem dobra drugima).
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
A ovo vezano za tvoje pleme - Kuce sto kazes da nijesu bili Crnogorci prije Nikole, zar Brdane i Crnogorce nije ujedinio Petar ! jos prije Nikole? Tako bar pise u knjizi.Citao sam tvoju knigu ,,Tajna zivota" i mogu ti reci da pises kao pravi Crnogorac. A eto. Ja sam iz Niksica, i to je bila Hercegovina, A moj pradjed iako je bio Hercegovac, isao je bitku za Vucji do, i uspjeli su da ga osvoje. Ni jednog momenta nije pomislio, ,,sta cu ja Hercegovac da branim Crnu Goru, nek je brane Crnogorci". Smatrao je da je to sve zajednicko i da je u redu braniti svoj narod. (danas se aktuelna Crna Gora ogradjuje od Kosova) A ja u danasnje vrijeme ne bih isao da branim Crnu Goru u slucaju rata (ne daj Boze). Nek je brani onaj koji je "stvorio" prije nekolike godine. To sad nije moja drzava. Moja drzava se raspala, brate. Ne znam jesam li u pravu, ali tako razmisljam


Slazem se sa tobom po ovom zadnjem pitanju. A sto se prvog dela tice, Crna Gora, Brda i Hercegovina su geografski pojmovi, a oni koji su tu ziveli bili su braca, isti narod, ukljucujuci i Malisore kojima je albanski jezik maternji, ali koji su sa nama bili braca po veri i veliki saveznici u borbi protiv okupatora. Danas su Crnogorci postali nezavisan narod koji je stvorio Sotona preko pape i oni su se odvojili od brace, tako da teze da budu kao i svi drugi evropljani - teze da budu kurvari, kriminalci, homoseksualci, materijalisti itd.
 
Mladen M
Profesore da li mozda mozemo razmisljati o tome da je sva ljudska nauka i tehnika podstaknuta od demona, da bi suprotstavili Bogu i mozda pokusali da oni vladaju univerzumom makar na materijalnom nivou?
Jer ako su demoni duhovna bica oni ne mogu fizicki napraviti instrumente, zato koriste ljude, ljudi prave svakojake instrumente
za unistenje i sl.
Evo ovaj LHC u CERN-u djeluje kao demonsko djelo jer sta ce kome to, nikome nece bolji zivot biti od toga.
 
OrthodoxCelt
Koliko sam ja razumeo, mnogi tvrde da pakao ne postoji kao mesto večnih muka,
jel ova pričao onda izmišljena ili se desilia?

Luka, glava 16

20 A beše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovim vratima gnojav,
21 I željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatog; još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
22 A kad umre siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avraamovo; a umre i bogati, i zakopaše ga.
23 I u paklu kad beše u mukama, podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avraama i Lazara u naručju njegovom,
24 I povikavši reče: Oče Avraame! Smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svog, i da mi rashladi jezik; jer se mučim u ovom plamenu.
25 A Avraam reče: Sinko! Opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svom, i Lazar opet zla; a sad se on teši, a ti se mučiš.
26 I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.
27 Tada reče: Molim te dakle, oče, da ga pošalješ kući oca mog,
28 Jer imam pet braće: neka im posvedoči da ne bi i oni došli na ovo mesto mučenja.
29 Reče mu Avraam: Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.
30 A on reče: Ne, oče Avraame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih pokajaće se.
31 A Avraam reče mu: Ako ne slušaju Mojsija i proroke, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati
 
Niksicanin
u pravu si skroz za to.Odje prevrnes balegu, ugledas Evropljanina. A kako se ti izjasnjavas ? Jesi li rodjen na prostoru Crne Gore?
Smile
 
nikola
Kolka je sansa da Srbija postane papska (ekumenska) zemlja u skorijoj buducnosti.
 
nikola
Dali se pominje pakao u Starom Zavetu, odkuda je taj pojam kod Jevreja
 
anton
Neki dan sam raspravljao sa jednim jehovcem,on tvrdi da Isus nije umro na križu, već na nekakvom stubu za mučenje.recite mi ko stoji iza njihove organizacije Kula stražara,koji su im ciljevi i dali se njihov prijevod Biblije smatra valjanim.Negdje sam pročitao da su vodeći svjetski teolozi njihov prijevod Biblije proglasili neautentičnim.
 
Josef Avraham
Postovani g-dine Petrovicu!

U svetlu nekih vasih ranijih odgovora hteo bih vam postaviti nekoliko pitanja!

Kako tumacite Spasiteljeve reci: ''Ako ko ne jede moje telo i ne pije moju krv, nema zivot u sebi!'' To vas pitam apropo toga sto ste Pricesce, Lomljenje Hleba, nazvali kanibalizam, a lomljenje hleba u ovom shvatanju datira jos od same Tajne vecere. Prvi zapisani poredak kako se prinosi Beskrvna zrtva imao jos kod Hrisovog brata Jakova. Dakle od samog pocetka!

Dalje, kako tumacite Pavlove reci da u zrtvi koju ''prinosimo ne mogu ucestvovati oni koji sluze Skiniji?

Zatim, Da li vam je poznato da je jos ignjatije episkop antiohijski, ucenik apostola Petra govorio o vecnodevstvenosti Bogorodice.

Dalje, Ako je Marija mati Hristova imala jos dece osim njega, zasto ju je on poverio na staranje uceniku Jovanu, kada se onjoj mogao starati neko od njene ostale dece?

Kako objasnjavate to da je Jakov recimo bio stariji od Hrista, ako uzmemo u obyir da je hristos bio prvorodjeni?

Mislim mpitanja imam jos, ali se nadam da cete mi temeljno odgovoriti bar na ova.

Ja bih zaista voleo da vas vidim kao deo Crkve Hristoove, Novog Izrailja koji je Nasledje Davidovog sina i Gospoda, ali dok ne uzmete potpunog ucesca, (pricesca) u saboru Gospodnjem, vi se ne mozete nazvati delom crkve, niti mozete prebivati u okolu Gospodnjem, jer koliko vidim vi ismevate sve one vrednosti za koje je Spasitelj prolio svoju krv. Prolio ju je i za vas a vi to ismevate jer izvrcete njegove reci. potresa mi se dusa i boli me celo bice zbog toga. Naadam se da cete otvoriti svoje srce da se u njega useli gospod koji je postradao za sve nas!
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
u pravu si skroz za to.Odje prevrnes balegu, ugledas Evropljanina. A kako se ti izjasnjavas ? Jesi li rodjen na prostoru Crne Gore?


Ja sam rodjen u Vojvodini, ali to je bilo sticajem okolnosti. Kad me pitaju odakle sam, ja kazem iz Kuca, mesto Kosor (sediste kuckih vojvoda).
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kolka je sansa da Srbija postane papska (ekumenska) zemlja u skorijoj buducnosti.


Velike su sanse, ali su velike sanse i da Bog napravi teokratiju.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Dali se pominje pakao u Starom Zavetu, odkuda je taj pojam kod Jevreja


Kakav bre pakao? Nema toga ni u Novom zavetu, osim kad se citiraju zablude ljudi iz prvog veka.
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Neki dan sam raspravljao sa jednim jehovcem,on tvrdi da Isus nije umro na križu, već na nekakvom stubu za mučenje.recite mi ko stoji iza njihove organizacije Kula stražara,koji su im ciljevi i dali se njihov prijevod Biblije smatra valjanim.Negdje sam pročitao da su vodeći svjetski teolozi njihov prijevod Biblije proglasili neautentičnim.


Njih je osnovao jedan mason.
 
Miroljub Petrovic
Josef Avraham je napisao:
Postovani g-dine Petrovicu!

U svetlu nekih vasih ranijih odgovora hteo bih vam postaviti nekoliko pitanja!

Kako tumacite Spasiteljeve reci: ''Ako ko ne jede moje telo i ne pije moju krv, nema zivot u sebi!'' To vas pitam apropo toga sto ste Pricesce, Lomljenje Hleba, nazvali kanibalizam, a lomljenje hleba u ovom shvatanju datira jos od same Tajne vecere. Prvi zapisani poredak kako se prinosi Beskrvna zrtva imao jos kod Hrisovog brata Jakova. Dakle od samog pocetka!


Pricest je drugo ime za obred konzumiranja hleba i vina za vreme Pashe. Taj obred je vazan i oni koji ga nisu upraznjavali bilu su kaznjavani smrtnom kaznom u Izraelu. Danas su neki ljudi od tog obreda napravili cirkus i veruju da prilikom tog obreda doslovno jedu Hristovo meso i piju Njegovu krv. Svrha tog obreda je da nas podseca na Hristovu zrtvu, a sve preko toga je paganizam i okultizam.

Dalje, kako tumacite Pavlove reci da u zrtvi koju ''prinosimo ne mogu ucestvovati oni koji sluze Skiniji?


Ne mogu da trazim taj citat, navedite gde to pise u Bibliji pa cu vam odgovoriti.

Zatim, Da li vam je poznato da je jos ignjatije episkop antiohijski, ucenik apostola Petra govorio o vecnodevstvenosti Bogorodice.


To je samo njegovo misljenje. Autoritet po pitanju teologije je samo Biblija. U Bibliji su zapisana najstrasnija prokletstva protiv onih koji nesto dodaju ili oduzimaju Bibliji.

Dalje, Ako je Marija mati Hristova imala jos dece osim njega, zasto ju je on poverio na staranje uceniku Jovanu, kada se onjoj mogao starati neko od njene ostale dece?


Ja nisam rekao da je Marija obavezno imala jos dece. Verovatno je imala, a postoji mogucnost i da nije imala, da je Josif imao decu iz nekog prethodnog braka, ali za to ne postoje istorijski dokazi, i to je ono sto sam ja rekao. Dakle, moguce da Marija nije imala drugu decu osim Isusa, ali to je skroz nebitno.

Ja bih zaista voleo da vas vidim kao deo Crkve Hristoove, Novog Izrailja koji je Nasledje Davidovog sina i Gospoda, ali dok ne uzmete potpunog ucesca, (pricesca) u saboru Gospodnjem, vi se ne mozete nazvati delom crkve, niti mozete prebivati u okolu Gospodnjem, jer koliko vidim vi ismevate sve one vrednosti za koje je Spasitelj prolio svoju krv. Prolio ju je i za vas a vi to ismevate jer izvrcete njegove reci. potresa mi se dusa i boli me celo bice zbog toga. Naadam se da cete otvoriti svoje srce da se u njega useli gospod koji je postradao za sve nas!


Lupetate gluposti kao neki polupismeni neznabozac i zato bih trebao da vas izbacim sa foruma. Ali da vas pustim jos malo. Dakle, ako hocete da pitate nesto, gledajte da to bude na normalan nacin, a ne da u pitanje uvijete uvredu ili neki vas stav.
 
nikola
Miroljub Petrovic je napisao:
nikola je napisao:
Dali se pominje pakao u Starom Zavetu, odkuda je taj pojam kod Jevreja

Kakav bre pakao? Nema toga ni u Novom zavetu, osim kad se citiraju zablude ljudi iz prvog veka.

Hrist kaze u prici o Lazaru i bogatasu nesto o zivotu posle smrti kako se bogatas kuva jer mu vruce. Isus je mogao da se izjasni ili da ne kaze pricu o Lazaru a ne zbog sujeverja ljudi kojima je govorio pa do danas mi da lupamo glavu. Ako je Hrist rekao tu strasnu pricu znaci da mi bez obzira dali postoji ili ne postoji pakao treba 100 posto da verujemo u njenu pouku, Gospod zna nasu duhovnui medicinu, Bog je plasio Jevreje gromovima kada je Mojsiju dao ploce sa Zakonom da imaju strah Bozji i ne gube se u javasluk, nisu sveti oci ni najmanje ljudi u zabludama vec najbolji ljudi na svetu
Izmenio/la nikola na 11.09.2008 20:16
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.28 sekundi!