Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
nesogajic
Miroljube mozes li mi odgovoriti koliko je proslo od stvaranja covjeka do njegovog pada u grijeh?

Hvala unaprijed

pozdrav

Neso
 
Niksicanin
E sad ga interesuje zasto je covjeku izbrisano pamcenje da se ne sjeca Tvorca, i da ne bude 100% siguran u njegovo postojanje? I zasto nam se Tvorac ne otkrije?

A bjese li ti brate spomenuo na nekom predavanju da ce u buducnost Tvorac biti prisutan na Zemlji ? Ako jesi, kazi nesto o tome ako ti nije problem.
Smile
 
Johanan
Evo samo da još jedan put podsjetim one koji namjeravaju ići na tečaj hebrejskog u Zagrebu koji će najvjerojatnije početi 20.09.2008. Za sada nas ima 5 u grupi tako da to spada u tzv. mini grupu koja je nesto skuplja - oko 3790 kuna gotovinom. Ako bi se jos samo jedna osoba pridruzila grupi bilo bi nas 6, pa bi cijena pala na 2100 kuna. Što je, po mome mišljenju, super! A opet nas je dovoljno malo da profesor može skoro individualno raditi s nama... Tečaj bi se odvijao na večer od oko 20h do 21.30h.

Pozdrav bratu Miroljubu iz Hrvatske...
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Posto bas ne razumem Dzentrijeve radove iz astrofizike da li mozes da mi kazes koje od ovih stvari postoje a koje su teorija samo:?

Kvazari
Nebule
Supernove
Crne rupe +
Crna materija +
Antimaterija +
Beli patuljak
Neutronska zvezda
Crveni pomak
Cefida
Pulsar

Mozes da stikliras ono sto je samo teorija ako ti lakse?


Gore sam ti stiklirao sa + sta je samo teorija.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
nikola je napisao:
Dali se pominje pakao u Starom Zavetu, odkuda je taj pojam kod Jevreja

Kakav bre pakao? Nema toga ni u Novom zavetu, osim kad se citiraju zablude ljudi iz prvog veka.

Hrist kaze u prici o Lazaru i bogatasu nesto o zivotu posle smrti kako se bogatas kuva jer mu vruce. Isus je mogao da se izjasni ili da ne kaze pricu o Lazaru a ne zbog sujeverja ljudi kojima je govorio pa do danas mi da lupamo glavu.


Ja znam da ljudi ne vole da koriste mozak i da vole da drugi misle za njih, ali Bog trazi da koristimo mozak i da razumemo pouke koje nam govori, a ne da budemo duhovni invalidi i retardirane licnosti kojima treba sve da se crta.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li su Avram,Isak i Jakov na nebu ili u grobu njihova dusa ceka vaskrsenje mrtvih?


Nemamo izvestaj o tome.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Ateisticki naucnici otkrili da je za neverstvo kriv jedan gen i prema tome slobodno mozete da varate svoje zene Frown

Gen je kriv za neverstvo!

Muškarci koji varaju svoje supruge ili devojke nisu krivi za to, tvrde naučnici. Naime, istraživanje koje je sprovedeno na glodarima pokazalo je da svi nevernici dele zajednički gen.


http://www.rts.co...§ionId=15

Miroljube na kraju ce reci da je normalno i ubiti coveka?


Tako je. Nema granica ateistickoj gluposti i manipulaciji ljudima.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 11.09.2008 22:39
 
Miroljub Petrovic
nesogajic je napisao:
Miroljube mozes li mi odgovoriti koliko je proslo od stvaranja covjeka do njegovog pada u grijeh?

Hvala unaprijed

pozdrav


Ne znamo. Moguce vrlo kratko, par dana.
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
E sad ga interesuje zasto je covjeku izbrisano pamcenje da se ne sjeca Tvorca, i da ne bude 100% siguran u njegovo postojanje?


Ko kaze da je coveku izbrisano pamcenje o Tvorcu? To pamcenje covek brise svojim grehom, inace je ono utisnuto u nas.

I zasto nam se Tvorac ne otkrije?


Mora da je tvoj prijatelj slep kad ne vidi silna Bozja otkrivenja na sve strane.

A bjese li ti brate spomenuo na nekom predavanju da ce u buducnost Tvorac biti prisutan na Zemlji ? Ako jesi, kazi nesto o tome ako ti nije problem.


Imas u poslednjem poglavlju Biblije izvestaj gde se kaze da ce Isus ziveti na ovoj planeti sa ljudima (naravno da nece biti ogranicen samo na ovu planetu).
 
Boki
Pozdrav!

Zanima me tumacenje razgovora izmedju Isusa i Petra (Matej 16:13-28)

U razgovoru Hristos na pocetku hvali Petra kad je rekao da on zna da je Hristos. Petar: "Ti si Hristos, Sin Boga zivoga". Isus: "Blazen si Simone, sine Jonin jer ti telo i krv ne otkrise to, nego Otac moj koji je na nebesima. Tebi kazem da si ti Petar, i da na tom kamenu (petar) sazidacu crkvu svoju i vrata pakla nece je nadvladati. I dacu tebi kljuceve Carstva nebeskoga, i sto svezes na zemlji, svezano je i na nebesima, i sto razresis na zemlji bice razreseno i na nebesima" ??? Cudne reci. Moze pojasnjenje? Jos je cudnija Isusova recenica nekoliko minuta posle ovih reci, jer ga je Petar tesio da se njegova smrt verovatno nece dogoditi. "A on(Isus) okrenuvsi se Petru rece mu: Idi od mene Sotono. Sablazan si mi, jer ne mislis sto je Bozije, nego sto je ljudsko. Ko hoce sa mnom ici neka se odrekne sebe, i neka uzme krst svoj i ide za mnom. ... Zaista vam kazem: Ima nekih medju vama sto stoje ovde(apostoli) koji nece okusiti smrti dok ne vide Sina Covecijega gde dolazi u Carstvu svome"

Nije mi jasno kako se Isus obraca Petaru da bude temelj crkve? I da njemu da kljuceve Carstva? Kakve kljuceve? Koji pakao? I da Petar dobije moc da svezuje i razvezuje?

Zatim, cudno je kako Isus vidi da je Petru to Otac otkrio, a ne meso i krv (verovatno se misli na cula, ili misaono rezonovanje). To znaci da Otac sigurno moze da deluje direktno kroz ljude, i da zaobidje nesavrsenost ljudskih cula. Mnogi bi voleli da ovako vide ili osete Hrista. Ili da im "Bog otkrije istinu". Zasto Bog ovako ne deluje sa svima. Po cemu je Petar bio poseban? Jos mi je cudnije: ako je Petar imao tako jaku sponu sa Ocem kako ga je Isus pohvalio minut pre, zasto mu je Isus zatim tako olako odbrusio:"Idi od mene Sotono, sablazan si mi je mislis sto je ljudsko, a ne sto je Bozije". Jeste da je Petar ovde pricao da Hristova smrt ne treba da se dogodi, dok je Isus ovime izrazio koliko je vazno da se njegova smrt upravo dogodi. Petar je samo hteo da utesi Isusa. Kako Petar moze da jasno vidi da je Isus - Hristos, dok nije mogao jasno da vidi vaznos Isusove smrti? Uostalom, zar sam Isus, iako je dobro znao koliko je njegova smrt vazna i potrebna, nije u trenutku muke molio Boga da ga "ta casa zaobidje", ako je moguce. Ako je u Petru tad usao Sotona, pa je Petar pricao besmislice; da nije Sotona za vreme njegove molitve pred petak ujutru takodje iskusavao Isusa? Da li to znaci onda, da i ljude koji su potpuno utvrdjeni i zapecaceni u Bogu, kao Isus Hrist, Sotona ne prestaje iskusavati?

Zatim sto mi je jos cudno, Isus sve vreme sebe naziva sebe Sinom Covecijim. Drugi ga nazivaju Sinom Bozijim.... Kako to? Zasto Isus sam sebe ne naziva dostojnim imenom: Jedinorodni Sin Boziji.


Najzad, kako to da neki medju prisutnim apostolima nece okusitit smrti dok ne vide Sina Covecijega da dolazi u Carstvu svome? To znaci da je medju apostolima bila jedna manjina koja je prezivela do dana danasnjeg? Ako je Isus mislio na vaskrsenje posle treceg dana- pre toga nijedan od apostola nije poginuo. Osim Jude Iskariotkog. Ali, onda bi bilo logicnije reci: Jedan medju vama neke okusiti Carstvo pre smrti. Ili: Nekoliko vas ce umreti pre nego sto okusi Carstvo...

Zar Dolazak Sina u slavi Carstva nije dogadjaj koji tek treba da dodje? I kako se ove reci odnose na apostole? Kako nece okusitit smrt?

Molim pojasnjenje, hvala
Izmenio/la Boki na 12.09.2008 07:39
 
Miroljub Petrovic
Boki je napisao:
Zanima me tumacenje razgovora izmedju Isusa i Petra (Matej 16:13-28)

U razgovoru Hristos na pocetku hvali Petra kad je rekao da on zna da je Hristos. Petar: "Ti si Hristos, Sin Boga zivoga". Isus: "Blazen si Simone, sine Jonin jer ti telo i krv ne otkrise to, nego Otac moj koji je na nebesima. Tebi kazem da si ti Petar, i da na tom kamenu (petar) sazidacu crkvu svoju i vrata pakla nece je nadvladati. I dacu tebi kljuceve Carstva nebeskoga, i sto svezes na zemlji, svezano je i na nebesima, i sto razresis na zemlji bice razreseno i na nebesima" ??? Cudne reci. Moze pojasnjenje? Jos je cudnija Isusova recenica nekoliko minuta posle ovih reci, jer ga je Petar tesio da se njegova smrt verovatno nece dogoditi. "A on(Isus) okrenuvsi se Petru rece mu: Idi od mene Sotono. Sablazan si mi, jer ne mislis sto je Bozije, nego sto je ljudsko. Ko hoce sa mnom ici neka se odrekne sebe, i neka uzme krst svoj i ide za mnom. ... Zaista vam kazem: Ima nekih medju vama sto stoje ovde(apostoli) koji nece okusiti smrti dok ne vide Sina Covecijega gde dolazi u Carstvu svome"

Nije mi jasno kako se Isus obraca Petaru da bude temelj crkve? I da njemu da kljuceve Carstva? Kakve kljuceve? Koji pakao? I da Petar dobije moc da svezuje i razvezuje?


U svemu sto si pitao vazno je razumeti dve stvari: (1) Isus je na zemlju dosao samo kao covek, dakle, odrekao se svih bozanskih atributa koji bi ga po mogucnostima razlikovali od coveka. On je bio na zemlji samo covek i svojim zivotom je pokazao kako treba da zivimo i sta sve mozemo da ucinimo, tako da je cak rekao: "Cinicete veca cuda nego sto sam ja cinio, ako budete verovali". (2) Klasican primer toga je Petar, koji dok je razmisljao o Isusovim recima i dok je bio svim svojim bicem na Bozjoj strani, Bog je mogao da dejule svojim duhom na njega i da mu otkriva put i nacin kako da zivi. Kao takvog, Bog je mogao da ga upotrebi za najveca dela, i zato mu je Isus to i kazao. Medjutim, to obecanje vazi samo dok je covek u zajednici sa Bogom. Cim se odvoji od Boga sledi ono sto mu je Isus rekao: "Idi od mene Sotono." Dakle, dok je covek sa Bogom, Bog preko njega moze da ucini najveca dela. To znaci da je covekova mera cinjenja dobrih dela na ovoj zemlji direktno uzrokovanja njegovom zajednicom sa Bogom.

Neki tzv. hriscani misle da ovo pohvalno sto je Isus rekao Petru jeste bezuslovno. Ne, to je uslovno, i vazi samo ako je Petar na Bozjoj strani. Slicnu zabludu su imali i fariseji koji su trvdili da su oni "naslednici" Mojsija. U odnosu prema Bogu nema nasledjivanja. Mi mozemo od roditelja da nasledimo dobru genetiku i da dobijemo dobro vaspitanje, ali ako izaberemo zlo sve nam je uzalud.

Zatim, cudno je kako Isus vidi da je Petru to Otac otkrio, a ne meso i krv (verovatno se misli na cula, ili misaono rezonovanje). To znaci da Otac sigurno moze da deluje direktno kroz ljude, i da zaobidje nesavrsenost ljudskih cula. Mnogi bi voleli da ovako vide ili osete Hrista. Ili da im "Bog otkrije istinu". Zasto Bog ovako ne deluje sa svima.


Bog deluje na nas duh, a veoma retko deluje preko cula, kao sto je slucaj sa vizijama ili snovima. Covek koji cita Bibliju i razmisljaj o Bozjim savetima i Njegovom delovanju kroz istoriju, lako ce svojim duhom razumeti sta je istina, sta je dobro, a sta zlo. Tu ljudska nesavrsena cula uopste nisu bitna.

Po cemu je Petar bio poseban?


Petar ej bio poseban samo dok je bio na Bozjoj strani, jer takvi su retki.

Jos mi je cudnije: ako je Petar imao tako jaku sponu sa Ocem kako ga je Isus pohvalio minut pre, zasto mu je Isus zatim tako olako odbrusio:"Idi od mene Sotono, sablazan si mi je mislis sto je ljudsko, a ne sto je Bozije".


Umesto da ga Isusova pohvala uozbilji, Petar se opustio i poceo da fantazira, pa ga je Isus odmah ukorio, dok je vreme. Mogu da kazem iz licnog iskustva da sam najvece udarce u zivotu dobijao neposredno posle nekih velikih uspeha (velikih za mene), jer sam se tada opustao i nisam bio oprezan.

Ako je u Petru tad usao Sotona, pa je Petar pricao besmislice; da nije Sotona za vreme njegove molitve pred petak ujutru takodje iskusavao Isusa? Da li to znaci onda, da i ljude koji su potpuno utvrdjeni i zapecaceni u Bogu, kao Isus Hrist, Sotona ne prestaje iskusavati?


Sotona vreba na svaku nasu opustenost i odvojenost od Boga. Dovoljno je da ukljucimo televizor i da gledamo neki "bezazleni" okultizam, i vec se nas duh odvaja od Bozanskog, i eto prilike da nam Sotona ili neki demon ubacuju svakakve gluposti u mozak i da nas truju. Mudar covek se sklanja od zla i razmislja samo o onome sto je lepo i uzviseno, tako da on vec sada zivi kvalitetan zivot.

Zatim sto mi je jos cudno, Isus sve vreme sebe naziva sebe Sinom Covecijim. Drugi ga nazivaju Sinom Bozijim.... Kako to? Zasto Isus sam sebe ne naziva dostojnim imenom: Jedinorodni Sin Boziji.


Isus ima brojne atribute. Na zemlji je Njegov glavni privremeni atribut bio da je rodjen od coveka. I to je ono najvaznije da razumemo, da je Isus bio covek i da sve ono sto je on radio mozemo i mi, cak i vise, jer je On to rekao. On je mogao i veca cuda da cini, ali to nije bilo potrebno. Uradio je sve sto je trebalo.

Najzad, kako to da neki medju prisutnim apostolima nece okusitit smrti dok ne vide Sina Covecijega da dolazi u Carstvu svome? To znaci da je medju apostolima bila jedna manjina koja je prezivela do dana danasnjeg? Ako je Isus mislio na vaskrsenje posle treceg dana- pre toga nijedan od apostola nije poginuo. Osim Jude Iskariotkog. Ali, onda bi bilo logicnije reci: Jedan medju vama neke okusiti Carstvo pre smrti. Ili: Nekoliko vas ce umreti pre nego sto okusi Carstvo...

Zar Dolazak Sina u slavi Carstva nije dogadjaj koji tek treba da dodje? I kako se ove reci odnose na apostole? Kako nece okusitit smrt?


Isus se vratio u svoje Carstvo nakon vaskrsenja. Isus je rekao "neki od vas", ali nije rekao koji i koliko. Ispalo je da su tu bili svi zivi, osim Jude.
 
milos_va
Ima li kakve logike u ovome: kod nas se za vreme posta jede riba i biljna hrana. Da li je riba na jelovniku zato što je to ostalo od davnina kada je i Isus propovedao a vidimo u Bibliji da se stalno pominju ribarska sela- znači narod živi i hrani se ribom.
Kakav je bio položaj pokorenih ljudi u Rimskom carstvu što se tiče nekog poreza?
 
Cuvena Familija
Kako se tumaci vrijeme u Bibliji,tacnije,

"h8; k6;k2;k6;l6;m6;k o2;l6;o2; l9;k m1;l9;m0;k2; l2;l6;o2;k2; k5;l6;k4;l6;lk k4;kl3;l0;l2;k lkm5;l0; l0; m3;m1;l3;k, l0; k6;k2;k6;k o2;l6;o2; l9;k k4;l3;k2;l9;m0; k6;k2; m0;k2;l2;l6; lk2;k6;l0; m5;km0;lk6;kl9;km0; l0; k6;k4;k2; l4;kl9;km4;k2;."

Koje vremensko radoblje predstavljaju ova 42 mjeseca?
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
 
http://web-design.2go.rs/index.html
Mladen M
Profesore ako kazemo da je Bogu sve moguce, mozemo li onda reci da i evoluciju moze sam da kreira? iako ja licno ne vjerujem u taj liberalni pogled
 
milos_va
Razmišljaju u Vatikanu da Judu koji je izdao Hrista uvedu u red svetaca jer da on to nije uradio Isus ne bi bio uhvaćen, mučen, razapet i na kraju vaskrsao. Komentar?
 
Miroljub Petrovic
milos_va je napisao:
Ima li kakve logike u ovome: kod nas se za vreme posta jede riba i biljna hrana. Da li je riba na jelovniku zato što je to ostalo od davnina kada je i Isus propovedao a vidimo u Bibliji da se stalno pominju ribarska sela- znači narod živi i hrani se ribom.


Ne znam.

Kakav je bio položaj pokorenih ljudi u Rimskom carstvu što se tiče nekog poreza?


Placali su porez, nego sta. I to su bili zestoki porezi.
 
Miroljub Petrovic
Cuvena Familija je napisao:
Kako se tumaci vrijeme u Bibliji,tacnije,

"h8; k6;k2;k6;l6;m6;k o2;l6;o2; l9;k m1;l9;m0;k2; l2;l6;o2;k2; k5;l6;k4;l6;lk k4;kl3;l0;l2;k lkm5;l0; l0; m3;m1;l3;k, l0; k6;k2;k6;k o2;l6;o2; l9;k k4;l3;k2;l9;m0; k6;k2; m0;k2;l2;l6; lk2;k6;l0; m5;km0;lk6;kl9;km0; l0; k6;k4;k2; l4;kl9;km4;k2;."

Koje vremensko radoblje predstavljaju ova 42 mjeseca?


To je vezano za sam kraj istorije. To sada nije vazno. Mora mnogo o tome da se prica, da bi se razumelo, a posto sada nije vazno ostavljamo za drugi put. Mozda napisem nesto o tome.
 
Miroljub Petrovic
Mladen M je napisao:
Profesore ako kazemo da je Bogu sve moguce, mozemo li onda reci da i evoluciju moze sam da kreira? iako ja licno ne vjerujem u taj liberalni pogled


Bog ne moze da kreira evoluciju jer bi to bilo suprotno Njegovoj prirodi. Dakle, Bog ne moze da cini zlo. On moze da dopusti da ljudi odredjeno vreme veruju u evoluciju i namecu je drugima, ali ne moze da lomi covekovu slobodnu volju i da radi nesto sto je ruzno. Sama evolucija je koncept potpuno suprotan Bozanskom karakteru, i konacno, Njegovom otkrivenju.
 
Miroljub Petrovic
milos_va je napisao:
Razmišljaju u Vatikanu da Judu koji je izdao Hrista uvedu u red svetaca jer da on to nije uradio Isus ne bi bio uhvaćen, mučen, razapet i na kraju vaskrsao. Komentar?


Odakle ti ta informacija?
 
nikola
UnJevandjelju po Luki Jovan za Hrista kaze (3gl.17) U njegovoj ruci je lopata, i ocistice gumno svoje, i skupice psenicu u zitnicu svoju, a plevlju ce sazeci ognjem neugasivim
(Luka 3gl.10) I ti Kapernaume, koji si se do neba podigao, do ada ces se survati

Zasto neugasiv i sta je ad
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.26 sekundi!