Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
UnJevandjelju po Luki Jovan za Hrista kaze (3gl.17) U njegovoj ruci je lopata, i ocistice gumno svoje, i skupice psenicu u zitnicu svoju, a plevlju ce sazeci ognjem neugasivim
(Luka 3gl.10) I ti Kapernaume, koji si se do neba podigao, do ada ces se survati

Zasto neugasiv i sta je ad


Treba da pogledas hebrejski tekst Tanaha (Starog zaveta) da bi razumeo sta Isus kaze, posto je Lukino jevandjelje prevoda sa hebrejskog (Luka je pisao na hebrejskom). Ukratko, "neugasiv" je kod nas lose prevedeno, a znaci oganj koji gori dok sve ne izgori, dok se termin "ad" odnosi na jedan termin koji su Jevreji preuzeli od grckih pagana, a oznacava neku vrstu "podzemnog sveta", "pakla". Ovde se koriste termini u koje narod prvog veka veruje i razume. Ponavljam po milioniti put, bez poznavanja Tanaha nema razumevanja Novog zaveta.
 
Laki
Gdine Miroljube, da li znate neke naucnike iz knjiga Lija Strobela?
 
zilot
Pomaze Bog svima,

napisah pre nekolio dana jednu poruku, ali cirilicom a sajt ne podrzava pa ispali heroglifi, izvinjavam se zbog toga.....

Drago mi je da postoji ovakav sajt i ovakav pristup trazenju Boga i Istine. Vecini ljudi koja dolazi iz sveta nauke, intelektualci i naucnici veoma tesko usvaja crkvene dogme i veliki im je problem da zbog sujete koja je gradjena na naucnim lazima prelome i odbace sve ono pogresno na cemu je utemeljena njihova karijera i dalja perspektiva.Dakle njima treba ocigledan dokaz, Hristove rane ne bi li se uverili u Biblijsku istinu, Istinu Pravoslavlja. To im upravo ovaj sajt pruza, ovaj racionalisticki pristup gde su tvrdjenja i stavovi potkrepljeni cinjenicama. Dovoljno za onaj prvi korak, a to je sumnja u ispravnost konvencionalnog i iskra zelje za pravom Istinom.

Slusao sam predavanje vase na masincu, i bilo je vrlo zanimljivo, posebno guslarski deo na kraju.

Hteo sam da vas pitam za dozvolu da neke od tekstova ovde napisanih stavim na Pravoslavni forum

pravoslavniforum.com

ako hocete dodjite, forum okuplja ljude koji idu u Crkvu, veruju u Boga, i trude se da zive po Pravoslavnim principima. Teme su uglavnom vezane za Pravoslavlje i obican zivot gde se desavaju razne situacije koje su u velikoj meri oprecne u odnosu na ono sto Pravoslavna vera ispoveda.

pozdav
 
http://pravoslavniforum.com
Niksicanin
…Postoji neko ko je najpopularnija licnost na planeti Zemlji, za koga svi ljudi glasaju, I mi treba njemu da poverimo poverenje. Konacno sam Bog sa njim razgovara…

Brate, na koga si mislio kad si ovo rekao?
Smile
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, da li znate neke naucnike iz knjiga Lija Strobela?


Ne znam ih licno. U pitanju su generalno dobri naucnici, a ja sam saradjivao (zvucace prepotentno) sa najboljima. Arijel Rot, Robert Dzentri, Henri Moris, Djuen Gish, Dzon Moris, Stiven Ostin i drugi su vrh svetske nauke, a ovi iz Strobelove knjige su dobri igraci, ali ne mogu da se uporede sa ovima koje sam naveo.
 
Miroljub Petrovic
zilot je napisao:
Pomaze Bog svima,

napisah pre nekolio dana jednu poruku, ali cirilicom a sajt ne podrzava pa ispali heroglifi, izvinjavam se zbog toga.....

Drago mi je da postoji ovakav sajt i ovakav pristup trazenju Boga i Istine. Vecini ljudi koja dolazi iz sveta nauke, intelektualci i naucnici veoma tesko usvaja crkvene dogme i veliki im je problem da zbog sujete koja je gradjena na naucnim lazima prelome i odbace sve ono pogresno na cemu je utemeljena njihova karijera i dalja perspektiva.Dakle njima treba ocigledan dokaz, Hristove rane ne bi li se uverili u Biblijsku istinu, Istinu Pravoslavlja. To im upravo ovaj sajt pruza, ovaj racionalisticki pristup gde su tvrdjenja i stavovi potkrepljeni cinjenicama. Dovoljno za onaj prvi korak, a to je sumnja u ispravnost konvencionalnog i iskra zelje za pravom Istinom.

Slusao sam predavanje vase na masincu, i bilo je vrlo zanimljivo, posebno guslarski deo na kraju.

Hteo sam da vas pitam za dozvolu da neke od tekstova ovde napisanih stavim na Pravoslavni forum

pravoslavniforum.com

ako hocete dodjite, forum okuplja ljude koji idu u Crkvu, veruju u Boga, i trude se da zive po Pravoslavnim principima. Teme su uglavnom vezane za Pravoslavlje i obican zivot gde se desavaju razne situacije koje su u velikoj meri oprecne u odnosu na ono sto Pravoslavna vera ispoveda.

pozdav


Samo stavljaj na svoj forum sta god zelis sa ovog sajta.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Neke vrste majmuna mogu da preopoznaju svoj odraz u ogledalu,dok neke ovce mogu da prepoznaju drugu ovcu na fotografiji da li je ovo odraz inteligencije kod zivotinja?


Opet se bavis nebitnim stvarima. Jesi li cuo da komarci vole da gledaju Grand Show? Kad ugasis svetlo u sobi, otvoren ti je prozor, a samo radi televizor, komarci se skupljaju po ekranu - izgleda da vole narodnjake.
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
…Postoji neko ko je najpopularnija licnost na planeti Zemlji, za koga svi ljudi glasaju, I mi treba njemu da poverimo poverenje. Konacno sam Bog sa njim razgovara…

Brate, na koga si mislio kad si ovo rekao?


Ne secam se gde sam to rekao. Moguce je da sam ironicno govorio o papi i njegovoj "vezi" sa Bogom preko Device Marije.
 
anton
Dali komunista može da bude dobar vjernik(kršćanin)ili je to dvoje nespojivo?
 
Miroljub Petrovic
anton je napisao:
Dali komunista može da bude dobar vjernik(kršćanin)ili je to dvoje nespojivo?


Kominizam je po definiciji ateizam, dakle mrznja prema Bogu i negiranje svega sto je vezano za Boga Stvoritelja. Komunizam su stvorili masoni, najopasniji satanisti, u borbi protiv biblijskog Boga. E sad, neko moze da kaze da je komunista, a da bude moralan covek, da pomaze drugima, itd. Ali, ne bih da se bavim hipotetickim situacijama. Tu je Bog koji vidi ljudska srca i pobude, i On ce da sudi oko toga.
 
nikola
Muci me jedno pitanje, ljudi koji su stradali od papskog noza u drugom svetskom ratu kao Jevreji u Evropi i Srbi u Hercegovini dali ce biti vasrsnuti na vecni zivot, isto pitam i za muslimane u Bosni, Srbe na Kosovu.
Ljudi koji stradaju dali im je to zbog predhodno ucinjenog greha a time i odvajanja od Boga ili se Bog mesa u njihov zivot da stradanjem poznje ono sto je sazrelo a Svoje planove sakrijeje od humanista
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Bas sam gledao jednu Rusku emisiju na RTS2 o misijama na Mesec,astronauti misije Apolo svedocili su da su ih pratile neke maglicaste svetlosni objekti,najvise je zanimljivo da na Mesecu postoje tragovi pomeranja kamenja kao racetrack u dolini smrti,a da niko ne zna kako se to desava,pa onda cudni iskopi u kraterima poput gradjevina itd..

Miroljube jel ti ovo zvuci poznato?



Nisam cuo za te podatke na Mesecu. Ovo sa gradjevinama je besmisleno, a pomeranje kamenja ne iskljucujem. Rekao sam ti, i opet ponavljam, da ne gledas televiziju jer tamo nema nista pametno da se vidi. Dovoljno je da udjes na internet i pogledas kratko vesti.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Muci me jedno pitanje, ljudi koji su stradali od papskog noza u drugom svetskom ratu kao Jevreji u Evropi i Srbi u Hercegovini dali ce biti vasrsnuti na vecni zivot, isto pitam i za muslimane u Bosni, Srbe na Kosovu.
Ljudi koji stradaju dali im je to zbog predhodno ucinjenog greha a time i odvajanja od Boga ili se Bog mesa u njihov zivot da stradanjem poznje ono sto je sazrelo a Svoje planove sakrijeje od humanista


Cinjenica je da mnogi ljudi stradaju, a ko ce od njih biti vaskrsnut na vecni zivot to Bog zna, jer On zna njihova srca i njihova dela. Takodje je cinjenica da su se mnogi sklonili od pakla rata da ne budu zrtve klanja i ubijanja. Secam se pre rata u Bosni kako su mnogi napustali Sarajevo, dok su drugi govorili: "Razum ce preovladati, nece biti rata."

Tako i danas ljudi govore da im nista nece biti od pusenja, kao i da ce vecno moci da zive u gradovima. Nafta nestaje, cena joj rapidno skace, sto znaci da ce gradovi uskoro postati grobnice jer nece imati ko (malo)gradjanima da prinosi hranu, odecu i sve drugo, i nece biti posla za njih. Takodje i pijace vode je sve manje, suse su sve cesce i jace, ali ljudi se uljuljkavaju u lazima, i sutra kad izginu neko ce da pita: "Da li ce neko od njih da bude vaskrsnut na vecni zivot?"

Oni koji su ubijeni od papskog noza u zadnjih 100 godina (mislim na Prvi i Drugi svetski rat) snose odgovornost za svoju smrt jer su trebali da znaju ko je papa i dugogodisnju istoriju njegovih zlocina. Ali opet, Isus kaze da su ljudi "kao ovce bez pastira", nema ko da ih pouci i uputi. Ovi Valovi svestenici samo gledaju novac, i usput svete vodicu, goveda krste i slicno, a dileri droge se razvaljuju od posla, dok satanisticke grupe napadaju najvernije ljude i monahe (kao one kod Bora u manastiru Stjenik), dok policija u takvim slucajevima (kao sto su dileri droge i satanisti) cuti, jer je pod kontrolom satanista.

Dakle, moramo nesto da preduzmemo da nam jednog dana slike ne bi visile po novim muzejima holokausta.
 
Niksicanin
Brate ja se ovim poslom bavim, i to na Grandu nema veze s narodnjacima Smile. To je neki novi stil, tako da smo sa tradicijom izgubili i pravu narodnu i pravu zabavnu muziku.Dok slusamo ove Grandove ( i ostale novokomponovane pjesme) a uz to ako zanemarimo da znamo srpski, licice nam na stranu pjesmu, jer ce nas povuci ritam i neka lako svarljiva muzika koja brzo ulazi u uvo...

Nego brate, imas li kakav dobar nacin za oslobadjanje od treme, posto mi je sjutra prvi samostalni nastup?
Smile
 
vorkiking
Ako su svi organi stvoreni kod covjeka za svoju svrhu , za sta su stvorene sise kod muskarca ? Da li je to mutacija iz proslosti , i ako je, zasto se to desilo ?
 
OrthodoxCelt
Našao sam jednu interesantnu Rabinsku kletvu u Talmudu,
prevešću je, pošto imam samo englesku verziju:

TALMUDIC LAW p.987. Section 2. line 28
"Neka se kosti ruku i kosti prstiju raspadnu i istrule, od onoga koji okrene stranicu knjige Danila, da bi saznao VREME iz Danila 9:24-27, i neka sećanje na njega istrune sa lica zemlje zauvek"

...

Miroljube, šta mislite o ovome? Da li ovo proročansvo znači da su jevreji imali tačnu godinu kada će se Hrist pojaviti vekovima unazad?
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 13.09.2008 15:58
 
Mladen M
Profesore provjerite ovaj sajt
http://www.ivonaz...
sto mozete reci? rekao bih da ima dobrih tekstova
 
nikola
Dali je tacno da se niko nije do sad iskrcao na mesec. Analizom snimaka utvrdjeno je da su snimci sa meseca pravljeni na zemlji, od tada do danas proslo je dosta vremena a niko da opet ode na mesec
 
nikola
Mladen M je napisao:
Profesore provjerite ovaj sajt
http://www.ivonaz...
sto mozete reci? rekao bih da ima dobrih tekstova

gledao sam neke tekstova, cini mi se da negde govori o Hristu kao agentu rimske vlasti, evo link za muziku:

http://www.myspac...rau39tfila
 
Miroljub Petrovic
Niksicanin je napisao:
Nego brate, imas li kakav dobar nacin za oslobadjanje od treme, posto mi je sjutra prvi samostalni nastup?


Kakav samostalni nastup? Jel nastupas u Zvezdama Granda?
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.26 sekundi!