Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
Miroljub Petrovic
filosof26 je napisao:
Profesore, jedna stvar me muci vec duze vrijeme pa rekoh da pitam vas. Radi se o Knjizi o Jovu kao i Bozijoj pravednosti uopste. Dakle, ovako: ja znam da bez Tvorca ne bi bilo ni nas, ne bi bilo ni ovog svijeta, i znam da Tvorac ima potpuno pravo da radi i sa nama i sa ovim svijetom sta god pozeli. Ipak, On bi trebalo da predstavlja cistu dobrotu, cistu ljubav prema svojoj kreaciji. Ako je to tako, zasto bi se Tvorac opkladio sa Sotonom, nekim za koga zna sta je i kakav je? Zar Tvorac mora nekome da se dokazuje? Pa i ako mora, zasto bi nekoga pravednog, nekoga ko kao Jov zivi po svim Njegovim zakonima, podvrgao takvom mucenju? Samo da se dokaze? Tvorac je svemoguc, sigurno je postojao drugi nacin da se dokaze Jovova vjernosti i dobrota. U Knjizi o Jovu Tvorac se ljuti na Jova jer dovodi u pitanje njegovu pravednost i mudrost, i znam da ni ja nemam nikakva prava da to cinim, ali ono sto iz ove price proizilazi je, po mom shvatanju, da iako zivimo pravedno i po zakonima koje nam je On dao, nikada ne mozemo biti sigurni da necemo zapasti u bijedu i nesrecu. Gdje je tu Bozija pravednost?


Na pitanje o Jovu sam odgovorio do sada dva puta, ali nisi citao prethodne postove. Uopste se nije radilo o "opkladi" izmedju Boga i Sotone. Radilo se o tome da je Jov ziveo pravedno i Bog ga je blagoslovio. Ali, kao i svaki pobozan covek i Jov je zeleo da ucini nesto za Boga, da proslavi Bozje ime, odnosno Njegov karakter. Prilika mu se ukazala kada je Sotona hteo da "dokaze" da svakog coveka moze da nagovori da sagresi, i trazio je da mu Bog dopusti da svoje "umece" dokaze na Jovu. Bog ga je upozorio da ce ispasti magarac i buzdovan, ali Sotona je kao pravi magarac trazio da se "dokaze". Na kraju je Sotona ispao kreten i to je jedna od njegovih najvecih kompromitacija i mozda najtezi poraz u istoriji pre Hrista (Hristos je potpuno razorio njegov samoubilacki koncept).

Dakle, Jov je zeleo da sluzi Bogu i da ga proslavi, i kada mu se za to ukazala prilika, Jov je poceo malo da postavlja pitanja, kao "nesto mu nije bilo jasno". Bog ga je blago ukorio i podsetio ga na neke stvari, jer nema razloga da Jov postavlja takva pitanja. Bog se najvise zrtvuje u univerzumu i ako zelimo da budemo na Njegovoj strani, onda i mi ponekad treba malo da se zrtvujemo zbog visih ciljeva.

Znaci, Bog je preko Jova pred celim svemirom pokazao koliko je Sotonin koncept slab i nedelotvoran, jer Sotona misli da silom moze sve da postigne (kao papa i NATO). Primer Jova je dokaz da je to notorna laz. Bog je Jovu sve nadoknadio i to visestruko. Iz toga i mi mozemo da izvucemo pouku i da izaberemo Boga po svaku cenu, jer cemo samo tako imati kvalitetan i dostojanstven zivot. Nasa eventualna patnja u ovom svetu ce biti neznatna i daleko manja od patnje koju trpe neznabosci i satanisti.

Konacno, kada nabraja velikane vere, Bog kaze: Noje, Jov i Danilo. (Jezekilj 14,10--)

Sto se drugog dijela pitanja tice, zanima me da li vi vjerujete da na ovom svijetu vlada Bozija pravda? Ili ce to vrijeme tek doci?


Naravno da u ovom svetu vlada Bozja pravda, samo sto je u nekim slucajevima potrebno malo sacekati na nju zbog drugih ljudi koji treba da se spasu.
 
nikola
dali se aditivi i hemikalije u hrani razgradjuju termickom obradom
 
Miroljub Petrovic
ALEX je napisao:
Kniga proroka Isaije, 58, 6-7

A nije li ovo post što izabrah: da razvežeš sveze bezbožnosti, da razrešiš remenje od bremena, da otpustiš potlačene, i da izlomite svaki jaram? Nije li da prelamaš hleb svoj gladnome, i siromahe prognane da uvedeš u kuću? Kad vidiš golog, da ga odeneš, i da se ne kriješ od svog tela?

Sta znaci ovo zadnje? Vjerovatno je neka caka u prevodu pa je ispalo ovako nerazumljivo (bar za mene)... Sta znaci i da se ne kriješ od svog tela?


Taj prevod nije dobar. Evo ti interlinearni prevod:
http://www.script.../isa58.pdf
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
dali se aditivi i hemikalije u hrani razgradjuju termickom obradom


Samo delimicno.
 
nikola
Kako tumacite propast Nemanjicke Srbije. U to vreme Srbi su postili postove, Istambul je bio zemaljsko veselje kao danas Evropa.
Od tadasnjih Srba danasnji su mnogo lukaviji, zasto se desavaju okupacije, pod okupacijom covek zaboravi Boga sto je najvaznije za narod i zasto Bog u istoriji takve stvari dozvoljava
 
nikola
Evo Vladike

http://forum.srps...96#p169950
http://www.novina...covek.html
Izmenio/la nikola na 14.09.2008 20:15
 
whey
Crkva se izvinjava Darvinu:
http://www.vecern...4/index.do
 
http://www.fitnessbodybuilding.co.uk
Laki
Gdine Miroljube, koje su vam omiljene epske pesme?
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Stephen Hawking je pobozan ali na svoj nacin zasto ga svi toliko hvale inace,cak ga i dr.Lorin Dejl nesto pominje u svom predavanju?


I Sotona je pobozan na svoj nacin. Hawkinga hvale satanski mediji jer negira Bibliju (on ce mozda i da prihvati Bibliju, ali ne doslovno). Lorin Dej spominje Hawkinga u vrlo negativnom kontekstu.
Izmenio/la Miroljub Petrovic na 14.09.2008 23:28
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Sta omogucava kvazarima da putuju tako velikom brzinom,po teoriji imaju masivne crne rupe?


Nemoj da verujes evolucionistickim pricama. Ne znamo kolike su njihove brzine.
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kako tumacite propast Nemanjicke Srbije. U to vreme Srbi su postili postove, Istambul je bio zemaljsko veselje kao danas Evropa.
Od tadasnjih Srba danasnji su mnogo lukaviji, zasto se desavaju okupacije, pod okupacijom covek zaboravi Boga sto je najvaznije za narod i zasto Bog u istoriji takve stvari dozvoljava


Nemanjicka Srbija je odbacila Boga i zato je propala. Dok je na snazi bio Dusanov zakonik (koji je slican Mojsijevom) drzava je bila jaka i pod Bozjom zastitom.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Kako se zove ovakav masivan disk u kome se materija sabija?


Ne znamo da se tu sabija materija. To samo fantaziraju evolucionisti.
 
Miroljub Petrovic
whey je napisao:
Crkva se izvinjava Darvinu:
http://www.vecern...4/index.do


To nije crkva, to je sotonska banda.
 
Miroljub Petrovic
Laki je napisao:
Gdine Miroljube, koje su vam omiljene epske pesme?


Volim pesme Radovana Becirevica Trebjeskog.
 
nikola
Kako znate da je Nemanjicka Srbija odbacila Boga, da nije propala zato sto je bila u sendvicu izmedju velikih siledzija Vatikana i Osmanlija, isto kao i danas samo mnogo gore a narod je tad bio mnogo bolji kako razumem iako je vladala osveta, nesloga i borba za vlast
 
Miroljub Petrovic
nikola je napisao:
Kako znate da je Nemanjicka Srbija odbacila Boga, da nije propala zato sto je bila u sendvicu izmedju velikih siledzija Vatikana i Osmanlija, isto kao i danas samo mnogo gore a narod je tad bio mnogo bolji kako razumem iako je vladala osveta, nesloga i borba za vlast


I Izrael u vreme Mojsija i Isusa Navina je bio u mnogo gorem sendvicu sve vreme, pa im niko nista nije mogao. Bog je rekao, na primer, da se njegov narod ne zeni sa zenama neznabozackih naroda, a pogledajte sta je uradio car Dusan i sa kim se zenio. To su onda videli i drugi muskarci, pa su i oni tako radili.

Bog je rekao da ce zene paganke coveka da navedu da obozava lazne bogove. Dalje, Dusan je mislio da ce zeneci se sa zenom iz sesednog naroda steci prijatelje u tom paganskom narodu. Ne moze se biti prijatelj sa nekim ko je nepobozan, jer ce taj zbog interesa uvek da te izda. Dusan se uzdao u lazna prijateljstva, umesto u Boga.

Dalje, zvali su papu da krunise srpske careve, itd, itd. Kad se odvojis od Boga onda te ceka sigurno stradanje (trenutno moze da ti bude "dobro", kao i svakom narkomanu, a posle sledi pakao).
 
Dino
Miroljube, koliko posto se gubi na vrijednosti orahanskih tvari termičkom obradom? Mislim na proteine, ugljikohidrate i masti...
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
anton
Zmajevi se spominju u mnogim mitologijama ljudi širom svijeta.Radi li se zapravo o dinosaurusima?Dali je moguće da dinosaurusi još postoje?Neki izvještaji iz srednje Afrike govore o susretima domorodaca sa ogromnim životinjama čiji opisi odgovaraju opisima dinosaurusa.
Dali je divova na zemlji bilo i poslije Potopa? Dali su "potomci Anakovi" koji je spominju prilikom uhođenja zemlje Kanaan od strane Izraelaca potomci divova?Dali je i Golijat jedan od njih.
U vašim predavanjima gledao sam o ostacima koji pokazuju da su ljudi i životinje u tim vremenima bili veći nego danas. Dali su i biljke,stabla i njihovi plodovi bili veći?(grožđe u Kanaanu koje su dvojica nosila na motki). I dali su hebrejski i arapski jezik slični?
 
anton
Šta bi se dogodilo da u rajskom vrtu nisu sagriješili Adam i Eva već neki od njihovih potomaka(npr.Lameh i Ada ili Sela)?Dali bi Bog zbog nepridržavanja njegove zapovjedi kaznio sav ljudski rod ili samo ove koji ga nisu poslušali i njihove potomke?
 
Miroljub Petrovic
Dino je napisao:
Miroljube, koliko posto se gubi na vrijednosti orahanskih tvari termičkom obradom? Mislim na proteine, ugljikohidrate i masti...


Ne znam napamet, imas u literaturi, ali dosta se gubi.
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.36 sekundi!