Preporuka










Pratite nas

Pristupi

Korisničko ime

Šifra



Niste još registrovani? Registruj se!

Izgubili ste Šifru? Zatražite novu OVDE.

Reklame























Pogledaj temu

 Stampaj Temu
pocetak foruma
StarChild
zelim da vas pozdravim i kazem da su vam emisije odlicne!!!nisam jos sve pogledao,ali verujem da su odlicne kao i ove sto sam gledao do sada!
sta mislite o Danikenu<autoru knjiga kao sto suGrina li su bogovi bili astronauti...itd.?>
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Govorio si o lokalitetu race track u dolini smrti tzv Djavoljem igralistu,kao nadprirodnom fenomenu da li mislis da je i lokalitet Djavolja varos slicnog fenomena i koliko ima veze to sa geologijom?


Lokalitet Djavolja Varos nema veze sa lokalitetom Racetrack u Dolini Smrti, jer je Djavolja Varos lokalitet slican Bryce nacionalnom parku u Americi, iako je drugacijeg porekla, ali opet prirodnog porekla. Sa druge strane, lokalitet Racetrack u Dolini Smrti u Kaliforniji je natprirodnog porekla. Uskoro ce u folderu "Galireija" biti postavljene fotografije sa raznih geoloskih lokaliteta u svetu, ukljucujuci i ovaj.

I jos jedno pitanje otkud toliko u SAD-u bas prirodnih fenomena vezanih za geologiju potopa zasto najvise lokaliteta ima bas tamo?


Takvih lokaliteta ima svuda u svetu, ali su tamo najbolje uredjeni u svrhu turizma, a na njima se ljudima ne govori o Potopu. Medjutim, mi koristimo lepo uredjene geoloske lokalitete da pokazemo ljudima dokaze za Potop.

Ovih dana je moderator ovog sajta (moj kolega) pokrenuo inicijativu da organizujemo obilaske interesantnih geoloskih lokaliteta na nasim prostorima. Za sada su u planu obilasci meandera reke Morave (pogledi sa Ovcara i Kablara - najlepsi meander na svetu koji sam video), zatim Djavolju Varos (koja je poslednjih meseci jako lepo uredjena za posetioce), zatim Lazarev Kanjon kod Bora, sto bi ukljucilo i obilazak Zlotske i drugih obliznjih pecina, a u planu su i najveci kanjoni Evrope - kanjoni Tare, Morace i Komarnice.

Ocekujem da cemo uskoro izaci sa vise informacija o tome.
 
Miroljub Petrovic
Upravo sam dobio poziv od Roberta Dzentrija za seriju njegovih predavanja. Covek je zaista aktivan, iako je zasao u godine. Oni koji su u blizini Floride i citaju ovo, mogu da posete predavanja. Za vise informacija pogledati link:

http://www.cps.or...rlando.pdf
 
Mirandola
Evolucionistima bi bilo bolje da svoju teoriju redefinisu i to sa tezom da evolucija ipak nije zavrsena, vec da ljudi trebaju da evoluiraju u coveka, tada bi mogli da pronadju dosta "prelaznih formi".
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Miroljub Petrovic je napisao:
Upravo sam dobio poziv od Roberta Dzentrija za seriju njegovih predavanja. Covek je zaista aktivan, iako je zasao u godine. Oni koji su u blizini Floride i citaju ovo, mogu da posete predavanja. Za vise informacija pogledati link:

http://www.cps.or...rlando.pdf


Ima li sanse da dovedes njega ili nekog sa ICR instituta u Beograd da odrzi predavanje?


Nije problem da ih dovedem, ali u ovom trenutku ne bi bilo svrhe. U pregovorima sam oko otvaranja velikog muzeja dinosaurusa u Beogradu. Ako bude nesto od toga, onda cu sve najjace igrace kreacionista iz sveta da dovedem na otvaranje.
 
Miroljub Petrovic
Mirandola je napisao:
Evolucionistima bi bilo bolje da svoju teoriju redefinisu i to sa tezom da evolucija ipak nije zavrsena, vec da ljudi trebaju da evoluiraju u coveka, tada bi mogli da pronadju dosta "prelaznih formi".


Slazem se. Ako bi evolucionisti izjavili da su ljudi evoluirali u majmune, i da postoje prelazne forme, mozda bih mogao da poverujem.
 
Mirandola
Kako bi smo objasnili pojavu da neka tajna drustva kod nas i ne samo kod nas vec i u celom svetu objavljuju fotografije i podatke o znamenitim licnostima domace i svetske kulturne bastine, a koje su bile njihovi clanovi. Najpre, da li su podaci uglavnom istiniti i ako li jesu da li je priroda pristupanja zasnovana prevashodno na osnovu nepoznavanja ekumenskih teznji srdaca ovih drustava ili je mozda glediste ovih clanova bilo u ravni potrebe "biti sa velikima" uz odrzavanje izvesne niti Duha svetoga. Fotografije su zaista uvredljive.
 
Miroljub Petrovic
Mirandola je napisao:
Kako bi smo objasnili pojavu da neka tajna drustva kod nas i ne samo kod nas vec i u celom svetu objavljuju fotografije i podatke o znamenitim licnostima domace i svetske kulturne bastine, a koje su bile njihovi clanovi. Najpre, da li su podaci uglavnom istiniti i ako li jesu da li je priroda pristupanja zasnovana prevashodno na osnovu nepoznavanja ekumenskih teznji srdaca ovih drustava ili je mozda glediste ovih clanova bilo u ravni potrebe "biti sa velikima" uz odrzavanje izvesne niti Duha svetoga. Fotografije su zaista uvredljive.


Vecina podataka o clanovima tajnih drustava je tacna, iako oni cesto vole da ubacuju u svoje clanstvo i one koji nikada to nisu bili. Tako su ubacivali Njegosa i vladiku Nikolaja, iako nemaju nikakve dokaze za to. Najobjektivnije o tajnim drustvima pise bivsi grand komander loze Jugoslavije Nenezic.

U tajna drustva se pristupa po preporuci nekog od clanova. Uslov je da buduci clan bude muskarac i da je "slobodan" u kantovskom smislu, sto znaci da ima neki biznis ili znanje koje "moze da ga hrani". Ne mogu u tajna drustva da ulaze cinovnici i obicni sluzbenici.

Ljudi ulaze u njihove redove iz koristoljublja, jer znaju da je u pitanju finansijski mocna organizacija. Religijski aspekt ih ne interesuje. To vam je kao manekenstvo. U pocetku se krece zbog slave i provoda, a kasnije prolaze samo devojke koje su "moralno podobne", dakle one koje ce pristati na prostituisanje (naravno, u pitanju je najsuptilniji oblik prostitucije). Vise o tome mozete da procitate u tekstu sa donjeg linka:

http://www.cps.or...enstvo.zip

Tako i ovde, oni koji su "pametniji" i hoce da se "izgradjuju" u domenu okultnog najvise napreduju. Neki posteni ukapiraju o cemu se radi, pa napuste organizaciju. Uskoro ce na sajtu biti postavljen video "Masonerija - od tame ka svetlosti?" sa izjavama bivsih pripadnika tajnih drustava gde cete iz prve ruke videti kako to izgleda.
 
Mirandola
Da, to je sila teze o kojoj neki govore, a koja se otkriva kada emocionalna inteligencija tezi negativnoj beskonacnosti, pri cemu cij postaje vecita sumlja u sebe i borba za sto lepsu smrt.
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
Vecina podataka o clanovima tajnih drustava je tacna, iako oni cesto vole da ubacuju u svoje clanstvo i one koji nikada to nisu bili. Tako su ubacivali Njegosa i vladiku Nikolaja, iako nemaju nikakve dokaze za to.


Nadam se da ne smeta jedan mali komentar na gornji citat:
Teško je reći za vladiku Nikolaja, ali ako razmotrimo Njegoševo poznato djelo "Luča mikrokozma", od samog naslova pa do suštine tih njegovih spisa, nije teško uočiti mnoštvo okultnih ideja kakve danas nalazimo recimo u new age-u. Pored toga, želja za sahranjivanjem na "visini" Lovćena teško da bi se mogla okvalifikovati kao hrišćanska, zar ne?


Navedite citate za koje smatrate da su okultni u "Luci mikrokozmi", a sto se tice sahranjivanja na "visini" Lovcena, ja to ne bih tako tumacio. Za mene je to vise kao neka vrsta svetionika, jer je Njegos trazio da se na vrhu Lovcena napravi crkva, a ne njegov spomenik - dakle crkva - koja ukazuje na Boga, a ne mauzolej - koji ukazuje na coveka, kako je to kasnije uradio mason Ivan Mestrovic pod palicom "pametnog" Josipa Broza.
 
Mirandola
Kapelica na Jezerskom vrhu Lovcen planine, a koja je za zivota bila mala i skromna bila je preteca Mauzoleja sada i po meni ne narusava njegovu prvobitnost (zasticena gromombranom), visine duhovnog idealizma kao dela hriscanskog ucenja i crnogorske kulturne istorije. Takodje u mikrokozmi kao delu narodnog jezika preovladjuju sledece misli, citiram:

S vnimanijem sam zemaljske mudrace
voprosavao o sudbi covjeka,
o zvaniju njegovom pred bogom:
no njihove razlicite dokaze
nepostojanost koleba uzasna:
sve njih misli na jedno sabrane
drugo nista ne predstavljaju mi
do kroz mrake zedno tumaranje,
do nijemog jednog narecenija,
do pogleda s mrakom ugasene

Dakle, Bog postoji i to je neminovnost, dokazi nisu potrebni, mada sada imamo i dokaze. Kao sto Isus rece nevernom Tomi da blazeni behu oni koji nevidese a poverovase.
Takodje Njegos kao i svaki drugi pesnik je pod uticajima vise poetskih stilova u vihoru trenutnih dogadjaja (mitologija, arhaizmi, nove reci itd.). Znamo da je mikrokozma posvecena njegovom ucitelju Simi Milutinovicu Sarajliji, pa tako i njegov uticaj je od velike vaznosti kao i pesnika onog doba Lukijana Musickog koji onda bese kao Jovan Jovanovic Zmaj.
 
Miroljub Petrovic
Mirandola je napisao:
Kapelica na Jezerskom vrhu Lovcen planine, a koja je za zivota bila mala i skromna bila je preteca Mauzoleja sada i po meni ne narusava njegovu prvobitnost (zasticena gromombranom), visine duhovnog idealizma kao dela hriscanskog ucenja i crnogorske kulturne istorije. Takodje u mikrokozmi kao delu narodnog jezika preovladjuju sledece misli, citiram:

S vnimanijem sam zemaljske mudrace
voprosavao o sudbi covjeka,
o zvaniju njegovom pred bogom:
no njihove razlicite dokaze
nepostojanost koleba uzasna:
sve njih misli na jedno sabrane
drugo nista ne predstavljaju mi
do kroz mrake zedno tumaranje,
do nijemog jednog narecenija,
do pogleda s mrakom ugasene

Dakle, Bog postoji i to je neminovnost, dokazi nisu potrebni, mada sada imamo i dokaze. Kao sto Isus rece nevernom Tomi da blazeni behu oni koji nevidese a poverovase.
Takodje Njegos kao i svaki drugi pesnik je pod uticajima vise poetskih stilova u vihoru trenutnih dogadjaja (mitologija, arhaizmi, nove reci itd.). Znamo da je mikrokozma posvecena njegovom ucitelju Simi Milutinovicu Sarajliji, pa tako i njegov uticaj je od velike vaznosti kao i pesnika onog doba Lukijana Musickog koji onda bese kao Jovan Jovanovic Zmaj.


Optuzili ste Njegosa za nesto za sta niste izneli nikakve dokaze. Nemojte da na takav nacin razgovaramo. Dajte da se bavimo ozbiljnim i konkretnim stvarima.
 
Mirandola
Optuzbe nisu moje reci. Ja sam citirao ono sto pise i kako svatih, a da ovo nisu pragmaticno-oportunisticke stvari to se slazem.
 
Miroljub Petrovic
bokiva je napisao:
Da li jedes cisto sirovu hranu ili i kuvanu,npr neke mahunarke moraju da se kuvaju (pasulj,socivo) krompir itd,ja sam pokusao da pirinac ostavim u vodi da mi omeksa ali nisam uspeo,pa sam morao da ga skuvam,takodje blitvu i spanac ....


Jos nisam presao na skroz sirovu biljnu hranu, iako gledam da sto vise jedem sirovo. Pasulj i socivo mogu da se klijaju, narocito socivo. Isklijalo socivo je sjajna salata. Za krompir postoje neke cake, ali ih jos nisam otkrio, jer nemam momentalno vremena, ali cu i to otkriti.
 
Miroljub Petrovic
luckychucky je napisao:
Evo kratke analize Njegoševa djela „Luča mikrokozma“, mada iz sve ove zbke ostaje da se pitamo „šta je pjesnik time htio da kaže“.

...duša ljudska jeste besamrtna,
mi smo iskra u smrtnu prašinu,
mi smo luča tamom obuzeta.
Njegoš je očito vjerovao u besmrtnost duše.


Ovo sto ste napisali podseca me na kritike na racun vladike Nikolaja, gde se kaze da je vladika Nikolaj pusio duvan. Dakle, pored milijardu vrlina i jedne mane, neki hoce da isticu jednu manu vladike Nikolaja.

U tekstovima koje ste naveli jasno se vidi da je Njegos verovao u besmrtnost duse. Da li to znaci da je bio mason? Ne. I Justin Popovic je verovao u besmrtnost duse, i u mitarstva, i sve povezano sa tim. Da li to znaci da je bio mason, i da treba odbaciti sve ono sjajno sto je napisao i govorio, zbog cega su ga evropljani proganjali?

Dakle, nije mudro isticani neke teoloske pogreske Njegosa i time minimizirati njegov veliki pozitivni uticaj na narod. Kada bi nasi vladari danas bili Njegosevog profila, nase drustvo bi bilo mnogo moralnije.

A o tim pricama, tipa "ko mu je napravio oziljak" je neozbiljno da se bavimo. Postavlja se pitanje: Da li je Njegosev uticaj na narod i drustvo bio pozitivan, a ne da li je Njegos bio savrsen. Protestanti vole da pljuju po pravoslavlju, a ne vide koliko su pravoslavne zemlje moralnije od protestantskih.

Dakle, nemamo dokaze da je Njegos bio mason. Da je bio, mason 33. stepena Nenezic bi ga rado stavio u svoju knjigu.

Ovim zavrsavamo pricu o Njegosu. Posetioci ce moci da procitaju vase misljenje, kao i moje, pa neka sami donose zakljucke.
 
messiah
Gospodine Petrovicu pre svega moram da pohvalim vas predani rad u sirenju Kreacionizma(istine) i upoznavanju ljudi sa jedinom istinski bitnom stvari u nasim zivotima a to je sa Tvorcem Bogom izvorom svega.
“A ovo je večni život, da poznaju tebe, jedinoga pravoga Boga, i Isusa Hrista koga si poslao”
Jovan 17,3

I sam se bavim vec dugi niz godina conceptom stvaranja,kvantnom mehanikom i mogim drugim naucnim disciplinama koje nedvosmisleno jasno ukazuju na postojanje Tvorca.
U radio-teleskopiji astrofizicari non-stop osluskuju beli sum zvezda i ne pridaju mu veliku vaznost,ali kad bi se pojavio obican smisleni sled prostih brojeva koji se ponavlja zakljucak bi bio da se iza takvog signala krije inteligentno bice sa druge strane na nasoj planeti postoji savrseno kodiran molekul DNK koji je nosilac INFORMACIJE a za njega kazu da je nastao bez ikakve intervencije inteligentnog bica.
Stvarno treba imati vise vere da bi se verovalo u Darvinizam nego u samog Boga! Smile
Nekako sam vanzemaljce uvek gurao u drugi plan posto ih Biblija ne potvrdjuje ali ih ni negira.
Citam o velikom broju otmica,izvadjenih implanta,sakacenju stoke i nekih drugih stvari sto mozda ukazuje na njihovo postojanje....pa bih vas zamolio da iznesete vas licni stav o ovoj temi i vase misljenje kako ona utice na Biblisku “nauku” u slucaju dokazivanja njihovog postojanja.
Takodje imam jedan odlican prirucnik Kreacionizma u PDF formatu na srpskom jeziku kojeg bih voleo da podelim sa svima. “Ceo” Kreacionizam sazet u 52 stranice ruskog autora svestenika i inzinjera-fizike Timoteja pa bih vas zamolio da mi kazete na koju email adresu da ga posaljem da ga stavite na download?
Unapred mnogo zahvalan...
Izmenio/la messiah na 12.02.2008 00:07
 
Miroljub Petrovic
alexandar je napisao:
Sta mislite o teoriji Spasoja Vlajica?
On tvrdi da pored cetiri postojece sile postoji i peta koju mozemo da koristimo ukoliko mozdanu frekvenciju spustimo na alfa ritam, frekvenciju na kojoj Zemlja pulsira, pa da koristimo prednosti tzv. Morfogenetskog polja, jer mozgovi svih ljudi rade na istoj frekvenciji pa je moguce da iz M polja crpimo ono sto je potrebno za nas.
Slusao sam vase predavanje o vanzemaljcima i tu provejava prica o dozvoljenim i nedozvoljenim znanjima, pa me interesuje vase misljenje o Vlajicu obzirom da on tvrdi da u alfa stanju svesti uz pomoc misaonih slika mozemo nasim mislima stvoriti situaciju u zivotu kakvu prizeljkujemo, ali sve uz Bozju pomoc i veru u njega, jer je to preduslov za svako ocekivanje povoljnih dogadjaja.
Vlajic dalje kaze da je magija raskrinkana i da je to sada domen nauke te da je to jedan prirodni zakon samo zloupotrebljen od ljudi koja takva znanja poznaju i laika koji se obracaju demonima, a ne znaju da uz Boziju pomoc svako moze uticati na svoju zivotnu srecu.


Imao sam priliku da upoznam Spasoja Vlajica u jednoj TV emisiji. Tip je dobronameran, ali to sto prica je cist okultizam. Alfa stanje mozga je stanje u kojem mozak kriticki NE registruje informacije koje dolaze do njega. U takvo stanje dolazi prilikom hipnoze ili samohipnoze, kao sto je transcedentalna meditacija. U oba slucaja covek je pod dejstvom demona. Spasoje ne poznaje Bibliju i prica sladunjavu pricu koja je skroz netacna. Dzabe mu je to sto je dobronameran. O radu mozga preporucujem knjigu "Zakoni zdravlja i izlecenja" gde postoji poglavlje o mozgu. Knjiga se moze naruciti putem telefona 062/200-046.
 
Miroljub Petrovic
messiah je napisao:
alexandar je napisao:
Sta mislite o teoriji Spasoja Vlajica?
On tvrdi...


Izvinjavam se gospodinu Petrovicu jer ne pokusavam da odgovorim na pitanje postavljeno njemu nego da pomognem i da se nadovezem na buduce odgovore.


Nema potrebe da odgovarate, pogotovo sto vas odgovor nije na mestu. Mozete na privatnom mejlu ili poruci da mi napisete svoja zapazanja, ali nisam video da "kvanta mehanika dokazuje da smo svi jedno".
 
Zoran Kostic
Postovanje profesore Petrovic!

Upoznao sam se uglavno sa vasim tekstovma koje pisete i odlicni su, medjutim malo imam nejasnoca oko mjesta prelazka Jevreja kroz Crveno more. U tome se tvrdi kako planina Sinaj nije tamo gdje se sad misli nego je ona u Saudijskoj Arabiji. Mojsije je dva puta imao sastanak s Gospodm na planini. Prvi put kada je otisao iz Egipta, drugi put kada je izveo Jevreje iz ropstva. Prvi put mu se Gospod javio iz goruce kupine i dao mu instrukcije kako da se ponasa kada ode u Egipat da izbavi Izrailj. A jedna jedina kupina na cijelom poluostrvu Sinaj je i danas tamo gdje je sagradjen manastir sv.Katarine, dakle na poluostrvu Sinaj. Prema tome nema razloga vjerovati da su Romeji pogrijesili kada su tu lokaciju izabrali da izgrade manastir. Sto se tice mjesta prelaska, vrlo je moguce da je to bas tamo preko arapskog zaliva gdje se objasnjava u vasim predavanjima. Medjutim ne svidja mi se to sto se kao jedan od dokaza uzima vrh planine u Saudijskoj Arabiji koji ima drugaciju boju jer ga je Gospod pohodio na navodno poseban nacin. Naime Bog se pojavio u svjetlosti pred mojsijem u oba puta, ali ta svjetlost nije sa ovoga svijeta, tako da nacin na koji se Bog otkrio Mojsiju svakako nije morao imati nikakav fizicki uticaj na okolinu kao sto nije imao ni na kupinu. Ostali dokazi su inace dobri, i sve sam uvjeren da je mjesto prelaska Jevreja kroz Crveno more bas preko arapskog zaliva.

Pozdrav
 
Dino
Gospodine, Petroviću...sto to znaci "napravit zavjet s Bogom"? I kako ga napravit? Koje su posljedice prekrsenja toga zavjeta?
"Ako netko hoće da se hvali, neka se hvali time što Mene poznaje."
 
Predji na forum:
Vreme učitavanja: 0.20 sekundi!